Stypendia od Fundacji Dobra Sieć

Aktualności SP 8 » Archiwum aktualności - rok szk. 2019/2020

Szanowni Państwo,

jako Fundacja Dobra Sieć od ponad 10 lat aktywnie działamy na rzecz popularyzacji wiedzy o różnorodnych programach stypendialnych wśród młodych ludzi, nieodpłatnie oferując wsparcie osobom szukającym wsparcia finansowego. W związku z tym zwracamy się z uprzejmą prośbą o zgodę na nieodpłatne przesłanie Państwu plakatów zawierających informacje o serwisie MojeStypendium.pl, i o umieszczenie ich w widocznym miejscu.  Dodatkowo, jeśli to możliwe, chcielibyśmy prosić Państwa o opublikowanie na stronie internetowej krótkiego tekstu informacyjnego i/lub grafiki (materiały znajdują się w załączniku).
Prosimy o informację poprzez formularz poniżej:
https://forms.gle/p12aqktY1v27SwrPA

Dlaczego?
Stypendia pomagają zrealizować marzenia, które w inny sposób byłyby trudne do osiągnięcia – umożliwiają studia na wymarzonym kierunku, wyjazd za granicę, otwierają furtkę do kariery artystycznej, sportowej czy naukowej. Niestety, często barierą stojącą na przeszkodzie do uzyskania wsparcia finansowego na rozwój swoich pasji jest brak wiedzy o programach stypendialnych innych niż te oferowane przez szkoły i uczelnie.
Starając się zaradzić temu problemowi, od 2006 roku prowadzimy portal MojeStypendium.pl, którego głównym filarem jest baza ofert stypendialnych, konkursów i staży. Od początku istnienia serwisu w naszej bazie zgromadziliśmy ponad 11 tysięcy ofert.
Ponadto wspieramy organizacje w tworzeniu i udoskonalaniu programów stypendialnych, badamy „rynek stypendialny” w Polsce*, publikujemy artykuły przybliżające tematykę stypendialną różnorodnym grupom odbiorców. Wierzymy, że wartościowe inicjatywy stypendialne, będące elementem rozbudowanej sieci wsparcia, są nieodzownym narzędziem pomagającym wyrównywać szanse młodych ludzi w dostępie do edukacji i rozwoju.
W razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do dyspozycji – prosimy o kontakt pod adresem email: serwis@mojestypendium.org.
Z góry bardzo dziękujemy za pomoc w dystrybuowaniu informacji  o serwisie. Mamy nadzieję, że poprzez naszą współpracę uda nam się trafić do jeszcze szerszego grona odbiorców, aby więcej osób mogło skorzystać z szansy, jaką dają wartościowe programy stypendialne.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Małgorzata Stradomska-Kalinka

Zespół Fundacji Dobra Sieć
*W latach 2017-2018 Zespół Fundacji Dobra Sieć przeprowadził kompleksowe badanie polskich organizacji stypendialnych, którego wyniki zostały opublikowane w raporcie „Mapa stypendiów II”, ukazującym przegląd aktualnych programów stypendialnych realizowanych w kraju. Na jego podstawie opracowana została broszura „Stypendia. Co? Gdzie? Jak?”, w przystępny sposób prezentująca informacje o rynku stypendialnym w Polsce, a także wskazówki, gdzie szukać dalszych informacji o stypendiach. Zapraszamy do lektury

Małgorzata Stradomska-Kalinka
 
Fundacja Dobra Sieć
serwis MojeStypendium.pl
ul. Marszałkowska 20/22 lok. 41, 00-590 Warszawa
tel: 22 825 70 22

Pliki do pobrania: