Wycieczka klasy 1c

Aktualności SP 8 » Archiwum aktualności - rok szk. 2019/2020|Galeria

W dniu 21 maja klasa 1c wybrała się do tarnowskiej Castoramy, by tam uczestniczyć w zajęciach "Majsterkowa". Dzieci dowiedziały się jak powstaje szkło oraz stworzyły własne obrazki na tym materiale. Następnie udały się do Fortu Watipi, gdzie zwiedzały wioskę indiańską z przewodnikiem, oglądały eksponaty (XIX wieczne stroje, broń, instrumenty muzyczne, sprzęty domowego użytku) oraz słuchały opowieści o życiu Indian. Nie zabrakło też czasu na zabawę, uczniowie mogli strzelać z łuku i dmuchawki, rzucać włócznią, pokonywać indiański tor przeszkód, brać udział w wyścigu węży oraz w grze „poskramianie grzechotników”. Na zakończenie nauczyliśmy się indiańskiego tańca (taniec aligatora – plemię Irokezów) oraz indiańskiej piosenki (pieśń ducha ognia). Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Nowego Sącza.