"Kto czyta książki, żyje podwójnie"

Biblioteka|Biblioteka » Aktualności biblioteczne

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"

Umberto Eco

Biblioteka szkolna składa się z dwóch pomieszczeń: wypożyczalni połączonej z czytelnią oraz magazynu książek. Księgozbiór liczy ponad 9 tysięcy woluminów – lektury szkolne, literatura popularnonaukowa, księgozbiór podręczny: słowniki, encyklopedie, albumy, bajeczki i baśnie dla najmłodszych.

Posiadamy również zbiory multimedialne. Od 2007 r. funkcjonuje pracownia ICIM. Uczniowie oraz nauczyciele mogą korzystać z 4 dostępnych stanowisk komputerowych.

Biblioteka oprócz swych podstawowych zadań jak gromadzenie, opracowanie i udostępnianie księgozbioru prowadzi również działalność pedagogiczną w ramach której organizowane są :

• Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych
  • Czytanie dla najmłodszych -Imprezy związane z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych
  • Wystawy
  • Konkursy szkolne dla klas I-VI

Nasi uczniowie biorą również udział w międzyszkolnych konkursach czytelniczych i literackich których zajmują wysokie miejsca( I II lub III)

• Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy klas 3
  • Życie i twórczość Adama Mickiewicza
  • Konkursy recytatorskie.

Współpracujemy z Sądecką Biblioteką Publiczną - Oddziałem Dla Dzieci, Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną, Przedszkolem Integracyjnym, Przedszkolem Nr 3.