Szkolny chórek

Oferta SP 8 » Szkolny chórek

Chór Szkolny "Ósemka"

Zespół wokalny ,,Ósemka” działa w naszej szkole od września 2012 roku. Obecnie grupa liczy 20 dziewcząt z klas IV – VI, jednak chętnie gości na swoich próbach dziewczynki z klas młodszych, które chciałyby śpiewać w zespole oraz absolwentki, które w ubiegłym roku opuściły szkolne mury.

Podczas swojej dotychczasowej działalności grupa zapewniała oprawę muzyczną wielu szkolnych uroczystości oraz apeli okolicznościowych, a także reprezentowała szkołę na licznych Konkursach Piosenki i Festiwalach organizowanych na terenie Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego.

Do najważniejszych osiągnięć zespołu można zaliczyć:

• II miejsce w Międzyszkolnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek ,,Hej kolęda, kolęda”;
  • III miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej ,,Let’s sing”;
  • III Miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Religijnej;
  • III Miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek;
  • wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek;
  • udział w Festynie Charytatywno – Rekreacyjnym ,,Z sercem na dłoni”;
  • studyjne nagranie w ramach Festiwalu Piosenki ,,Integracja malowana dźwiękiem”.

Zespół wokalny zapewniał również oprawę muzyczną podczas Międzyszkolnego Konkursu Literacko – Plastycznego ,,Smoki, smoczki i smoczyska”, Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Mój przyjaciel – miś”, przedstawień jasełkowych wystawianych dla społeczności lokalnej i emerytowanych pracowników naszej szkoły, wspólnego kolędowania z podopiecznymi stowarzyszenia ,,Nadzieja”, a także na otwarciu konferencji organizowanej przez MCDN w Nowym Sączu. Obecnie próby ,,Ósemki” odbywają się w każdy poniedziałek i środę o godz. 14.05 w sali numer 21. Serdecznie zapraszamy!!!