SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU "POMOCNA DŁOŃ"

Oferta SP 8 » SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU "POMOCNA DŁOŃ"

 

W Szkole Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi funkcjonuje Szkolne Koło Wolontariatu pn. „Pomocna dłoń”. Od początku swojego istnienia grupa działa pod patronatem Stowarzyszenia Sursum Corda. Uczniowie wykazują się pomysłowością i olbrzymią chęcią niesienia pomocy działając w myśl motta ,,Pomagając innym, pomagasz sobie”.

 

Nasi wolontariusze organizują kiermasze bożonarodzeniowe i wielkanocne, podczas których zbierane są datki dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły. Uczniowie zrzeszeni w wolontariacie odwiedzają również oddział pediatrii sądeckiego szpitala, gdzie umilają czas dzieciom, bawiąc się z nimi, czytając bajki i wykonując prace plastyczne. Sumiennie pojawiają się w schronisku dla bezdomnych zwierząt, gdzie nie tylko wyprowadzają zwierzaki na spacer, ale także porządkują boksy i pomagają w pielęgnacji pupilów.

 

Szkole Koło Wolontariatu włącza się aktywnie w różne akcje, m.in. kartki bożonarodzeniowe, zbiórki żywności długoterminowej dla Polaków mieszkających na dawnych kresach wschodnich, zbieranie nakrętek. Wolontariusze biorą udział w Światowym Dniu Wolontariatu, uczestniczą w tematycznych szkoleniu dla wolontariuszy. Porządkują groby, zapalają znicze na mogiłach poległych żołnierzy.