Klasa 7b z wizytą u Leonarda

W dniu 28 października uczniowie klasy 7b wyruszyli na klasową wycieczkę w województwo świętokrzyskie. Celem wycieczki siódmoklasistów było położone w Podzamczu Centrum Nauki LEONARDO. W Centrum Leonardo da Vinci wszystkie eksperymenty naukowe można przeprowadzić samemu, a służą do tego bardzo ciekawe eksponaty, które zmieniają zdobywanie wiedzy w zabawę. Kręcąc się na karuzeli Koło Fizyka można poznać działanie siły odśrodkowej, uderzając w Dzwony Rurowe zrozumieć zjawisko fali stojącej, a wprawiając w ruch kule na Kołysce Newtona pojąć zasady zachowania pędu i energii. Są tu też takie stanowiska interaktywne jak Harfa Świetlna, Koło Chomika, Wir Wodny, Wielka Dmuchawa, Lejek Grawitacyjny, Komnata Amesa czy Telegraf Akustyczny. Aby przybliżyć odwiedzającym geniusz patrona centrum – mistrza Leonarda, sprowadzono tu także wystawę "Świat Leonarda da Vinci", sporządzoną przez centrum badawcze z Mediolanu. Uczniowie wybrali się również na zwiedzanie górującego nad okolicą i skąpanego w jesiennych barwach Zamku Królewskiego w Chęcinach, który dostarczył naszym uczniom sporo pozytywnych wrażeń.