Akademia Filmowa FILMINEK

Aktualności SP 8 » Archiwum aktualności - rok szk. 2014/2015

W bieżącym roku szkolnym klasy 1 a oraz 1 c uczestniczyły w zorganizowanej przez MCK ,,Sokół” Akademii Filmowej "FILMINEK". Jest to projekt filmowo – edukacyjny skierowany do przedszkolaków i najmłodszych widzów, którzy podczas comiesięcznych spotkań mieli okazję obejrzeć interesujący seans filmowy oraz uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych związanych tematycznie z przypadającym na dany miesiąc świętem.

Podczas listopadowego spotkania nasi uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o Dniu Pluszowego Misia, zaprezentować swoje ulubione pluszaki oraz spotkać sympatycznego misia, który zachęcił ich do wspólnego obejrzenia bajki "Niezwykłe przygody trzech pluszowych misiów". W grudniu na wszystkie dzieci czekała niespodzianka. Jeszcze przed seansem odwiedził nas sympatyczny aniołek, który nauczył dzieci wesołej piosenki oraz obiecał, że po obejrzeniu filmu animowanego mogą spodziewać się wizyty Świętego Mikołaja. Zgodnie z obietnicą – zaraz po bajce na sali zjawiły się aniołki, a zaraz za nimi wkroczył ulubiony święty wszystkich dzieci z wielkim workiem prezentów.

Oprócz upominków i słodyczy na każdą klasę czekała jeszcze jedna niespodzianka. MCK ,,Sokół” przygotowało piękne kalendarze ścienne na rok 2015 z plakatami, które dzieci wykonywały przed listopadowym spotkaniem, a które z pewnością będą ozdobą naszych sal lekcyjnych. Zimowa edycja FILMINKA już za nami, ale już z niecierpliwością czekamy na wiosenną odsłonę projektu.