1 Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Aktualności SP 8 » Archiwum aktualności - rok szk. 2014/2015

Występ Filipa Buczka wraz z koleżankami

W środę, 15 stycznia 2015 w sali Przemienienia Pańskiego przy Placu Kolegiackim 1 z inicjatywy SOSW w Nowym Sączu odbył się I Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Wydarzenie było nie tylko okazją do integracji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z ich pełnosprawnymi rówieśnikami, ale również dało dzieciom niepełnosprawnym możliwość zaprezentowania się na scenie i występu przed publicznością.

Tego dnia na scenie zabrzmiały nie tylko tradycyjne, znane i lubiane kolędy, ale również nowe i skoczne pastorałki, które razem z młodymi artystami śpiewała licznie zgromadzona publiczność. Naszą szkołę reprezentował Filip Buczek z klasy 5 a integracyjnej, który wykonał na scenie kolędę "Lulajże Jezuniu". Filipowi towarzyszyły na scenie dziewczynki z klasy 4 a: Barbara Szyszka, Kinga Olszowska, Zofia Kmak, Oliwia Sobczak, Aleksandra Kotas oraz Julia Szubryt, które specjalnie na tę okazję przygotowały akompaniament na fletach prostych i wspierały Filipa w jego debiucie scenicznym.

Po występie nasi uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi barwami, a od organizatorów otrzymali słodkie upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Zarówno dla dziewczynek, jak i dla Filipa występ był ważnym wydarzeniem, dlatego gratulujemy udanej prezentacji i życzymy dalszych sukcesów!