Konkursy organizowane przez Państwową Straż Pożarną

Przed nami kolejna porcja konkursów kalendarzowych PSP. W tym roku Państwowa Straż Pożarna przygotowała dla wszystkich zainteresowanych aż pięć konkursów.

Pierwszy z nich to indywidualny konkurs na komiks pt. „TATO, NIE JEDŹ TAK SZYBKO”, „WIEM JAK BEZPIECZNIE OPUŚCIĆ BUDYNEK” lub „POŻAR W KUCHNI – NIE PANIKUJ”. Jest to konkurs, w którym uczestnik z klas 1 - 8 przygotowuje komiks na jeden z powyższych tematów.

Drugim indywidualnym konkursem jest krzyżówka dla najmłodszych. Mogą w nim wziąć udział uczniowie z klas 1 - 3. Krzyżówka do wydrukowania znajduje się w pliku na stronie internetowej organizatora.

Ostatnim z konkursów indywidualnych jest konkurs fotograficzny. Skierowany jest do uczniów klas 5 - 8, którzy powinni wykonać zdjęcie pt. „STRAŻ POŻARNA W MOJEJ MIEJSCOWOŚCI”.

Kolejne konkursy to już dedykacja dla całych klas oraz ich opiekunów, których zaangażowanie będzie niezbędne.

Pierwszy konkurs zespołowy zadedykowany jest dla uczniów z klas 6 - 8. Zadanie konkursowe to nagranie spotu filmowego na jeden z wybranych tematów: „CZY WIESZ CO ZROBIĆ PODCZAS BURZY” lub „BEZPIECZNIE NAD WODĄ”.

Ostatni z konkursów, to konkurs zespołowy na piosenkę o tematyce strażackiej, skierowany jest do uczniów z klas 1 - 8. Głównym celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz odpowiednich zachowań poprzez treści i muzykę.

Wszyscy zainteresowani powinni się zapoznać z Regulaminami oraz wzorami Kart Zgłoszeniowych i Oświadczeniami (Klauzula Informacyjna), które dostępne są w plikach w tabeli na stronie organizatora.

Prace należy przesłać do 3 kwietnia 2020 r. (decyduje data stempla pocztowego).