Turniej Starożytny

W dniu 31 października odbył się w naszej szkole Turniej Starożytny. Uczniowie klas 6a, 6b i 6c rywalizowali ze sobą w licznych konkurencjach dotyczących starożytnej Grecji. Historycy odpowiadali o bogach i bohaterach, przyrodnicy wykazywali się wiedzą o faunie i florze Grecji, zaś naukowcy omawiali największe wynalazki starożytnej cywilizacji.

Sportowcy stoczyli bój w pięcioboju olimpijskim, zaś nimfy odtańczyły tradycyjny grecki taniec. Kucharze przygotowali prawdziwą ucztę złożoną z tradycyjnych greckich potraw, a aktorzy zaprosili wszystkich w podróż w czasie odgrywając mity. Na scenie zaprezentowali się również plastycy i literaci, którzy przygotowali piękne plakaty, makiety i zaproszenia.

Wszyscy uczestnicy przygotowali również piękne greckie stroje oraz dodające otuchy zagrzewki bojowe. Rywalizacja była bardzo wyrównana do ostatniej chwili, jednak najlepsza okazała się klasa 6b, która ukończyła turniej zdobywając 54 punkty. Na II miejscu uplasowały się klasy 6a i 6c zdobywając 52 punkty.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie oraz dużo dobrej zabawy!