Odblaskowa impreza w Sądeckim Centrum Seniora

Aktualności SP 8|Galeria

W dniu 24 października uczniowie naszej szkoły wybrali się z wizytą do Centrum Sądeckiego Seniora. Ubrani w kamizelki odblaskowe wyruszyli w pieszą wędrówkę, aby porozmawiać również z osobami starszymi na temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym i konieczności noszenia elementów odblaskowych.

Po uroczystym powitaniu przez pana radnego Jakuba Prokopowicza oraz wręczeniu pamiątkowych odblaskowych upominków dzieci zaprosiły seniorów do wspólnego muzykowania wykonując dla zgromadzonej widowni "Piosenkę mądrych dzieci", "Hymn Szkoły" oraz napisaną specjalnie na dzisiejszą okazję "Piosenkę odblaskową". Po gromkich owacjach przyszła pora na zajęcia warsztatowe, które połączyły pokolenia. Dzieci i dorośli spróbowali swoich sił wykonując stroje z elementami odblaskowymi, a wspólnie spędzony czas upłynął wszystkim na wesołej zabawie.

Jakub Prokopowicz