Turniej Ekologiczny 2019

Aktualności SP 8|Galeria

W dniu 27 marca uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi wzięli udział w XV Turnieju Ekologicznym pod hasłem "Woda - nasz naturalny skarb". W konkursowych zadaniach zmierzyli się uczniowie klas 6a i 6b, którzy rywalizowali o Puchar Dyrektora Szkoły i nagrody ufundowane przez "Sądeckie Wodociągi".

Ekolodzy zaprezentowali swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska wodnego, eko – matematycy rozwiązywali zadania związane z objętością wody, klasowi eko - poeci specjalnie na tę okazję napisali i recytowali wiersze o tematyce wodnej, a eko - plastycy wykonali piękne plakaty, które zaprezentowali przed przyglądającym się występom jury. Eko - modelki i eko -modele zaprezentowali niezwykły pokaz mody z materiałów pochodzących z recyklingu, a całe zespoły klasowe zaśpiewały wpadające w ucho piosenki i hasła ekologiczne.

Atmosferę współzawodnictwa podgrzali eko – sportowcy, którzy sprawdzili swoją kondycję w następujących konkurencjach: wodny slalom, bąbelkowe baloniki i rzuty piłeczką do wiadra z wodą.

Po podliczeniu punktacji, przewagą zaledwie 1 punktu zwyciężyła klasa 6b.

Puchar przechodni powędrował w ręce przewodniczącej klasy. Radości nie było końca.