Poznajemy Wielką Brytanię

Aktualności SP 8 » Archiwum aktualności - rok szk. 2014/2015

W ramach „Ósemkowego Dnia Językowego” w nasze szkole odbył się 30 maja 2014 r. Dzień Brytyjski. Celem tej imprezy było zapoznanie uczniów z kulturą i obyczajami mieszkańców Wielkiej Brytanii oraz rozbudzenie u dzieci ciekawości i chęci bliższego poznania odmiennych zwyczajów, rozwijanie zainteresowań, doskonalenie znajomości języka angielskiego, kształtowanie tolerancji oraz pozytywnej postawy wobec innych poglądów czy religii.

Widzowie zapoznali się z wybranymi faktami historycznymi dotyczącymi Wielkiej Brytanii, począwszy od legendy o królu Arturze i rycerzach okrągłego stołu, życia Guy’a Fawkesa i Williama Shakespeare’a, działalności Robin Hooda, a skończywszy na rozmowie z królową Elżbietą II. Uczniowie przedstawili także tradycje związane ze świętem Pancake Day, zabrali widzów w magiczną podróż po Londynie i zaprezentowali wszystkie państwa wchodzące w skład Wielkiej Brytanii.

Na zakończenie wystąpił słynny zespół The Beatles, który podbił serca widowni (zwłaszcza nastolatek).

Po krótkim happeningu ogłoszone zostały wyniki konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii i konkursu plastycznego dotyczącego najciekawszych zabytków Londynu. Nagrody zostały ufundowane przez Wydawnictwo Macmillan i Wydawnictwo Person. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że za rok obchody „Ósemkowego Dnia Językowego” będą równie udane.