Spotkanie z policjantem

W ramach działań profilaktycznych realizowanych przez naszą szkołę w dniu 29 stycznia odbyło się spotkanie uczniów z funkcjonariuszami Policji.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci. Policjanci starali się uświadomić dzieciom, że Internet niesie ze sobą liczne zagrożenia.

Jednym z nich jest cyberprzemoc. Omówione zostały najczęściej występujące formy przemocy w wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego: nękanie, straszenie, publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów, szantaż, podszywanie się za kogoś innego, pisanie obraźliwych komentarzy i wyzwisk. Funkcjonariusze ostrzegali uczniów przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Zwrócili także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci. Zachęcali uczniów do tego, aby w sytuacji zagrożenia szukali wsparcia u dorosłych – rodziców, nauczycieli i innych zaufanych osób. W trakcie spotkania dzieci obejrzały prezentację multimedialną „Bezpieczeństwo w Internecie” oraz film „Owieczki w sieci”. Na zakończenie mogły uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania.