Wiosenne warsztaty w Miasteczku Galicyjskim

Aktualności SP 8 » Archiwum aktualności - rok szk. 2014/2015|Galeria

W maju dzieci z klas młodszych uczestniczyły w warsztatach drukarskich i garncarskich zorganizowanych w Miasteczku Galicyjskim w ramach projektu „Bon Kultury”.

Warsztaty drukarskie obejmowały krótki wykład z dziedziny drukarstwa, po którym nastąpiły zajęcia praktyczne. Dzieciaki uczyły się jak składać teksty za pomocą ruchomych czcionek, a później korzystając z farby drukarskiej, prasy i szablonów wykonywały ilustracje. Dzieci za udział w warsztatach otrzymały dyplomy, a wykonane przez siebie prace mogły zabrać do domu.

Podczas zajęć z garncarstwa maluchy zapoznały się z pracą garncarza, a później samodzielnie pod okiem etnografa wykonywały gliniane dzbanuszki, które po wysuszeniu i wypaleniu dostały na pamiątkę.

Marek Słomczyński