Turniej sportowy, pokazy i inne atrakcje...

Aktualności SP 8 » Archiwum aktualności - rok szk. 2017/2018|Jubileusz 120 lat|Galeria

W ramach drugiego dnia obchodów jubileuszu Szkoły odbył się szereg zajęć, pokazów oraz prezentacji dla uczniów obu poziomów edukacyjnych. Jednym z punktów programu były zajęcia pierwszej pomocy, prowadzone przez ratowników medycznych, które nie tylko cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, ale przyczyniły się również do poszerzenia wiadomości i umiejętności dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kolejnym punktem drugiego dnia jubileuszu był udział w pokazie antyterrorystycznym z udziałem specjalnie szkolonego psa policyjnego. Uczniowie na własne oczy mogli zobaczyć, jak zwierze rozpoznaje pojemnik, w którym ukryte były materiały wybuchowe. Odważni ochotnicy mogli również sami pomieszać pojemniki i sprawdzić, czy pies poradzi sobie z odnalezieniem właściwego. W kolejnym etapie pokazu dzieci oglądały i rozpoznawały sprzęt policyjny, a ochotnicy mogli przymierzyć elementy garderoby funkcjonariuszy. Na zakończenie pokazu chętne klasy wykonały pamiątkowe fotografie z bohaterskim psem.

Równolegle z pokazem antyterrorystycznym oraz zajęciami z pierwszej pomocy odbywał się Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z sądeckich szkół podstawowych, które pokazały naprawdę wysoki poziom umiejętności oraz sportowego ducha walki. W końcowej klasyfikacji wyniki przedstawiały się następująco:

I    MIEJSCE - Szkoła Podstawowa nr 8
II   MIEJSCE - Szkoła Podstawowa nr 6
III MIEJSCE - Szkoła Podstawowa nr 7

W czasie obchodów 120 - lecia Szkoły uczniowie klas młodszych zorganizowali Dzień Zdrowego Odżywiania pod hasłem ,,Smacznie, zdrowo, kolorowo". W salach lekcyjnych pod okiem nauczycieli i rodziców przygotowali smaczne i zdrowe przekąski, których głównym składnikiem były owoce lub warzywa. Następnie w świetlicy szkolnej nakryli i przygotowali stoliki, na których zaprezentowali przygotowane pyszności. Po prezentacji wszystkich klas odbyła się najprzyjemniejsza część zadania, czyli DEGUSTACJA ;-)  Było pysznie!!!