120 lat pół żartem, pół serio

Aktualności SP 8 » Archiwum aktualności - rok szk. 2017/2018|Jubileusz 120 lat|Galeria

Uroczysty jubileusz rozpoczęła przygotowana przez uczniów i nauczycieli akademia pn. "Historia szkoły pół żartem pół serio". Wszystko w ciekawej konwencji artystycznej i z dużym poczuciem humoru. Powrót do przeszłości i pięknej historii "Ósemki" rozpoczął się od roku 1897 i pierwszego kierownika słynnej podstawówki Ferdynanda Misiewicza, a zakończył się na czasach nam współczesnych i obecnej pani dyrektor Beacie Kozieł. Nie zabrakło również odniesień do czasów, kiedy dyrektorami szkoły byli - obecni na uroczystości 120-lecia: Rozalia Sus, Leszek Ogorzałek i Krzysztof Prusak.

 

Wiceprezydent Jerzy Gwiżdż podziękował władzom szkoły i uczniom za ciekawy program artystyczny. Złożył też życzenia kolejnych pięknych lat pracy dydaktycznej i wychowawczej z wieloma sukcesami.

 

- To jest ważna szkoła, która jest trzecią jeśli chodzi o staż w Nowym Sączu. Ma swoje osiągnięcia i zasługi, dlatego wszystkim, którzy ją przez te wszystkie lata tworzyli, a więc nauczycielom, uczniom, rodzicom serdecznie dziękuję. Bo to jest miejsce, które wpisało się w Nowym Sącz i jego 725-letnią historię również. Ale też trzeba wiedzieć, że prawdziwa szkoła, to warsztat pracy uczniów i nauczycieli, gdzie wykuwa się i wkuwa wiedzę i dobre wychowanie. Tutaj to rzeczywiście widać. Szkoła to powinno być miejsce najlepszej zabawy. I to dzisiaj pokazano, gdzie bawią się wspólnie uczniowie i nauczyciele, tworząc jedną wielką rodzinę - powiedział Jerzy Gwiżdż gratulując dotychczasowej działalności i życząc wielu kolejnych sukcesów edukacyjnych i wychowawczych.  

 

- Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla tych, którzy tą szkołę tworzą dzisiaj. To dobrze jeśli ma się swoje dziecko w dobrych rękach zarówno co do nauki, jak i dobrego wychowania. Tak było, tak jest i tak będzie w tej szkole zapewne. W końcu to jest "Ósemka" - zakończył wiceprezydent Jerzy Gwiżdż i symbolicznie przekazał prezent, organy, które już służą podczas pracy dydaktycznej w szkole. 

 

W imieniu Rady Miasta Nowego Sącza najlepsze życzenia z okazji jubileuszu złożyła też przewodnicząca Bożena Jawor.  

 

- Nie byłoby szkoły, gdyby nie było was. Dlatego to wy jesteście dzisiaj najważniejsi - mówiła Bożena Jawor zwracając się do uczniów "Ósemki". - Jesteście na historycznej drodze szkoły jednymi z uczestników. Wiem, że są z nami także absolwenci i bardzo dobrze, że świętujemy wszyscy razem - powiedziała przewodnicząca Rady Miasta, przekazując całej społeczności szkolnej jubileuszowe życzenia.  

 

- Życzę wam abyście dalej jako szkoła, podziwiając wasze wyniki i wszystkie wygrane konkursy, a jest ich mnóstwo, dalej tak znakomicie funkcjonowali. Życzę tym nauczycielom, którzy wiele lat przepracowali w tej szkole i dzisiaj są na zasłużonej emeryturze, aby mieli satysfakcję z tego, że uczyli właśnie w Szkole Podstawowej nr 8. Życzę doskonałej atmosfery w pracy, dobrych wyników i dużo cierpliwości w codziennej pracy - dodała przewodnicząca Bożena Jawor, a na koniec wręczyła dyrektor szkoły Beacie Kozieł pamiątkowy grawerton od Rady Miasta Nowego Sącza.  

 

W imieniu władz Województwa Małopolskiego życzenia przekazał obecny podczas uroczystości członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda i wręczył dyrekcji szkoły Medal Województwa Małopolskiego POLONIA MINOR.

 

W wydarzeniu wziął również udział dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Nowego Sącza Józef Klimek, a także dyrektorzy sądeckich szkół, nauczyciele i rodzice uczniów "Ósemki" oraz przyjaciele i sympatycy placówki. 

 

 

Tekst i zdjęcia za: www.nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/17741

 

Krótki film z naszej akademii: