Spotkanie z podróżnikiem

Aktualności SP 8 » Archiwum aktualności - rok szk. 2017/2018

W dniu 9 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem. Tym razem przenieśli się do Japonii i dzięki pięknym fotografiom dowiedzieli się wielu interesujących informacji nt. Kraju Kwitnącej Wiśni.

Podczas pokazu nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić Tokyo, które nazywane jest miastem bez początku, spróbowali wspiąć się na górę Fuji i przenocowali w kapsułowym hotelu. Zobaczyli również jak można śpiewać i tańczyć z robotami. Rozmawiali o płytach tektonicznych litosfery, o tsunami, które nawiedziło Japonię 11 marca 2011 oraz podziwiali zamki: Himeji i Matsumoto.

W dalszej części prelekcji dzieci zobaczyły zdjęcia z Kioto – dawnej stolicy kraju. Dowiedziały się kim są gejsze i jak wygląda ich życie oraz starały się poznać podstawy shinto, czyli religii Japończyków.

Na zakończenie ciekawego spotkania wszyscy uczniowie dowiedzieli się, jak można dopłynąć do świętej wyspy Miyajima, na której nie można się rodzić i umierać, odwiedzili Alpy Japońskie i obserwowali makaki kąpiące się w gorących źródłach oraz zobaczyli japońskie domy - mikroskopijne mieszkania w wielkich miastach i wstrząsoodporne wieżowce.