Nasze zwycięstwo w akcji "Zbierasz zużyte baterie - chronisz środowisko"

Aktualności SP 8 » Archiwum aktualności - rok szk. 2014/2015

Organizatorem akcji była Spółka NOVA przy współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska oraz Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Nowego Sącza. Patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak.

W kategorii "szkoły" zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 8, zbierając w przeliczeniu na jednego ucznia 2,8 kg zużytych baterii. W kategorii "przedszkola" pierwsze miejsce zajęło Przedszkole Niepubliczne Wesołe Skrzaty, które zebrało w przeliczeniu na jednego przedszkolaka aż 8 kg zużytych baterii. W tegorocznej edycji zebrano łącznie ponad 3,6 tony zużytych baterii.

Nasza szkoła otrzymała specjalne wyróżnienie w postaci bonu na 1000 złotych, zaś Natalia Zając z klasy 2c, Maciej Kucharski z klasy 3b oraz Klaudia Kowalska z klasy 4c, którzy zajęli kolejno I, II i III miejsce w szkolnym rankingu - otrzymali nagrody książkowe, gry edukacyjne i słodkie upominki.

Wykorzystano materiały ze strony http://www.nowysacz.pl/