Udział w projekcie „Enjoy your origin”

Aktualności SP 8 » Archiwum aktualności - rok szk. 2014/2015

W grudniu 2014 gościliśmy w naszej szkole studentów z Gruzji i Chin. Przeprowadzili oni warsztaty edukacyjne dla uczniów klas IV-VI z zakresu różnorodnych tematów związanych z kulturą, przyrodą, tradycjami i życiem codziennym.

Dzieci w trakcie zajęć poznały wiele ciekawych aspektów kulturowych dotyczących tych czterech państw. Każdy z praktykantów bardzo atrakcyjnie przygotował swoje prezentacje, wsparte wieloma filmikami, rekwizytami, elementami tradycyjnych strojów i muzyki. Niektórzy uczniowie zaprzyjaźnili się ze studentami i dalej kontaktują się z nimi przez Internet. Pojawienie się nietypowych gości urozmaiciło szkolne życie uczniów.

Podczas komunikacji ze studentami poczuli, że nauka języka angielskiego może być naprawdę przydatna w życiu.