Finał akcji „Ozłacamy Kasisi”

Aktualności SP 8 » Archiwum aktualności - rok szk. 2014/2015

15 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej Nr 8 w Nowym Sączu odbył się finał akcji „Ozłacamy Kasisi”.

Jako jedyna szkoła w Małopolsce Ósemka wsparła fundację założoną przez Szymona Hołownię, włączając się w misję pomocy osieroconym i chorym dzieciom w wiosce Kasisi w Zambii.

Przeprowadzone lekcje edukacyjne na temat Afryki i życia dzieci w Zambii uwrażliwiły uczniów na potrzeby ich afrykańskich rówieśników. Uczniowie chętnie przygotowali piękne plakaty i prezentacje o Zambii, Fundacji Kasisi i jej podopiecznych oraz włączyli się do obchodów Dnia Dziecka Afrykańskiego. Zgodnie z ideą Fundacji, akcja pokazała naszym uczniom, że miłość i ciepło relacji międzyludzkich są najlepszym lekarstwem na nieszczęścia i krzywdy. Poprzez przeprowadzoną zbiórkę pokazaliśmy siłę, która tkwi w solidarności małych gestów.

Jesteśmy dumni, że wzięliśmy udział w tym projekcie i poprzez naszą pracę pomogliśmy dzieciom w Kasisi.

Całą akcję koordynowały panie Małgorzata Wabik i Katarzyna Waśko.