HELLENI W ÓSEMCE - Turniej Grecki

Aktualności SP 8 » Archiwum aktualności - rok szk. 2014/2015

23 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowym Sączu odbył się Dzień Grecki. O puchar rywalizowały ze sobą klasy czwarte. Po krótkiej prezentacji strojów i okrzyków uczniowie musieli wykazać się wiedzą historyczną i przyrodniczą na temat Grecji.

Zespoły aktorskie przedstawiły interpretacje mitów o Prometeuszu i jabłku niezgody, architekci zaprezentowali najważniejsze zabytki, kucharze przygotowali pyszne potrawy, przekąski i napoje, a zawodnicy wykazali się siłą, sprytem oraz szybkością w konkursach sportowych - rzucie piłką lekarską, skoku w dal, zapasach. Pod koniec rywalizacji greckie nimfy zatańczyły Zorbę. Puchar zdobyła klasa IVb. Wszystkim uczestnikom biorącym udział w zawodach serdecznie gratulujemy.

Marek Słomczyński