Święto szkoły - Na dworze u Jagiełły

Aktualności SP 8 » Archiwum aktualności - rok szk. 2014/2015

Jak co roku przed wakacjami w Szkole Podstawowej Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowym Sączu uczniowie klas szóstych uroczyście pożegnali się ze szkołą, w której spędzili wiele cudownych chwil, biorąc udział w ostatnim turnieju pt. „Europa na dworze króla Władysława Jagiełły”.

23 czerwca 2015 r. o puchar Jagiełły rywalizowały ze sobą klasy: VIa i VIb. Na uczcie, przy dźwiękach muzyki, bawili się goście z Włoch i Grecji. Król wysłuchał opowieści podróżników i zapoznał się ze sztuką oraz architekturą obu państw. Spróbował potraw, którymi częstowali go najlepsi kucharze, sprawdził wiedzę historyczną i przyrodniczą przybyszów z krajów śródziemnomorskich, obejrzał mini-scenki prezentujące znane postaci historyczne: św. Franciszka rozmawiającego ze zwierzętami oraz Leonidasa wyruszającego na wojnę przeciwko Persom, wysłuchał największych przebojów, podziwiał sprawność fizyczną wojów, a na koniec obdarzył swym pełnym miłości spojrzeniem wszystkich dworzan składających mu pokłon.

Największe w jego oczach uznanie zdobyli Włosi (uczniowie klasy VIa), chociaż Grecy (uczniowie klasy VIb) wywarli na nim równie wielkie wrażenie. W ramach uznania wręczył poselstwu włoskiemu olbrzymi puchar, a później zaprosił wszystkich na wspólny posiłek.

Marek Słomczyński