Bezpieczniki TAURONA

Aktualności SP 8 » Archiwum aktualności - rok szk. 2014/2015

W dniu 30 marca 2015r.odbyły się w naszej szkole zajęcia edukacyjne pt. "Bezpieczniki TAURONA" propagujące wiedzę o zasadach bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej.

Pomimo stosowania najnowszych zdobyczy technologicznych w budowie sieci elektroenergetycznych, coraz lepszych zabezpieczeń instalacji elektrycznych w budynkach i domowych sprzętów elektrycznych, zagrożenia nie da się całkowicie wyeliminować. Częstą przyczyną porażenia prądem jest brak wiedzy lub też świadome lekceważenie zasad bezpieczeństwa przez dzieci i dorosłych. Celem zajęć było zwrócenie uwagi najmłodszych dzieci jak postępować, aby uniknąć wypadków związanych z korzystaniem z urządzeń elektrycznych.

Prezentacja prowadzona przez eksperta była uzupełniona przez ciekawe filmy i kreatywne materiały edukacyjne przekazane uczniom, a nabyta wiedza sprawdzana w konkursach z nagrodami. W zajęciach uczestniczyły klasy drugie, trzecie, czwarte i piąte oraz oddział 0a.