Podaj rękę Ukrainie!

W dniu 12 kwietnia społeczność szkolna wzięła udział w niezwykłej uroczystości. Podczas programu artystycznego, który odbył się w sali gimnastycznej uczniowie i nauczyciele naszej szkoły dali wyraz swojej solidarności z narodem ukraińskim prezentując krótki montaż słowno - muzyczny nawiązujący do obecnych wydarzeń. Nie zabrakło wierszy, wyrazów wsparcia i otuchy dla mieszkańców Ukrainy oraz zapewnień pomocy i wielu serdecznych słów kierowanych szczególnie w stronę naszych nowych kolegów i koleżanek, którzy od pewnego czasu stanowią ważną część Jagiełłowej Rodziny. O oprawę muzyczną uroczystości zadbał chór szkolny oraz zespół muzyczny złożony z pracujących w szkole nauczycieli. Taniec z flagami Ukrainy brawurowo i energetycznie wykonały uczennice klasy 3c, a w rolę konferansjerów wcielili się nasi niezastąpieni ósmoklasiści. Dekorację sali gimnastycznej zapewnił zaś nauczyciel plastyki. Warto również dodać, że część recytowanych podczas spotkania wierszy została napisana specjalnie na tę okazję przez naszych uczniów oraz przełożona na język ukraiński. Na zakończenie wszyscy wspólnie wykonali piosenkę finałową, a nasi goście obdarowani zostali słodkimi upominkami z rąk Dyrekcji Szkoły.

Wideorelacja z uroczystości jest dostępna na naszym profilu Facebook☺️